Kytky z barev na sklo

23. září 2007 v 18:38 | pola232
Pomocí window colors se dají dělat i drátkované květiny. Mohou se stát originálním doplňkem a okrasou vašeho domova. Vytvořit si můžete jakoukoliv kytičku, záleží jen na vaší fantazii a není to nic těžkého.
Na vytvoření takového květu potřebujete navíc drátek. Na barvě příliš nezáleží, ale důležité je, aby byl drát dobře tvarovatelný. Takže nesmí být příliš silný. Použila jsem měděný drátek z cívky a na další kvítky také silnější stříbrný a tmavý drát, který jsem koupila v OBI.
Dále potřebujete navíc něco zeleného, čím omotáte drátky a vytvoříte tak stonek. Například to může být zelená lepenka, květinová lepící páska, stuha, krepák nebo třeba zelený twistart. Na obrázku je právě takový kroucený papírový provázek.
Dále už potřebujete jen barvy a folii. Použít se také dají korálky nebo třeba chlupaté drátky na pestíky a další doplňky.
Nejprve si z drátků vymodelujete okvětní lístky květiny i stonkové lístky. Záleží na tom, jakou kytku se rozhodnete dělat. Může to být třebas růže, ale i narciska. Podle toho si vytvoříte tvar. Můžete si ale vymyslet i úplně vlastní jakýkoliv tvar.
Ideální počet okvětních lístků na normální květinu je pět, aby se vám potom dobře dávaly dohromady. Záleží samozřejmě na druhu kytičky a velikosti lístků. Pokud budete dělat růžičku, tak jich samozřejmě potřebujete víc. Z každého lístku musí dolů vést dost dlouhý kus drátu, ze kterého bude stonek.
Vymodelované lístky přiložíte co nejtěsněji na folii. Je důležité, aby drátky co nejlépe ležely na podkladě a mezi folií a drátkem nebyly moc mezery. Takže je budete muset ještě trošku zohýbat a vyrovnat. Můžete také použít izolepu a tou drátky k folii přichytit. Potom do nich už začnete malovat. Stonkové lístky zeleně a okvětní lístky jakkoliv :) Drátky vám slouží místo kontury, takže konturu už nepoužíváte, jen vymalovávací barvy. Pokud vám trochu barvy přeteče nebo spíš podteče, tak to nevadí. Po zaschnutí se přebytečná barva odstřihne nůžkami.
Současně už také můžete uvažovat o tom, jak a jaký vytvoříte střed květiny. Jedna možnost je použít drátky a na ně navléknout korálky. Nebo můžete konturou na folii nakreslit něco jako pestíky, které po zaschnutí a vytvoření kytičky vlepíte vteřinovým lepidlem doprostřed. Další možnost je vytvořit si z drátku jakýsi ovál, který po zaschnutí vytvarujete do vlnky nebo do ruličky a vložíte doprostřed. Jiná možnost je nanést si na folii plochu barvy a tu po zaschnutí na jedné straně nastřihat a pak také vlepit do středu. Nebo také můžete použít nastříhaný papírový twistart. Jak už jsem uvedla výše, použít se dají i chlupaté drátky. Také vše uvedené můžete zkombinovat.
Lístky necháte pořádně zaschnout a když je čas, tak sloupnete z folie. Ostříháte přebytečnou barvu a začnete tvořit květinku. Barva je pružná, takže lístky můžete dále ohýbat a modelovat. Jednotlivé dráty tvořící stonekstočte dohromady nebo je ještě navíc omotejte dalším slabým drátkem a tak vám budou lístky držet pohromadě.
Stonek potom začněte omotávat něčím zeleným, na daném místě přidejte zelené lístky, dráty zastřihněte na stejnou délku, domotejte a kytička je hotová. Pokud máte lepenku, tak je omotání velice jednoduché. Velice jednoduché je použít krepák. Ustřihněte si úzký proužek krepáku a jeho začátek potřete trochou Herkulesu. Začněte omotávat drátky stonku, přidejte lístky a na konec krepáku dejte zase trochu lepidla a stonek domotejte.
Než barva zaschne, můžete do ní nasypat například třpytky nebo korálky. Korálky potom můžete nalepit vteřinovým lepidlem už na hotový květ. Velice pěkné je také použití třpytkových barev.
Velice krásná je růže ze slupovacích barev. Pokud si chcete udělat takovou růžičku, tak musíte udělat něco kolem deseti okvětních lístků kulatého tvaru a různých velikostí. Ty poté spojíte od středu od nejmenších k největším, které dáte na okraj.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

))) BYLA JSEM TU (((

click 100% (215)

Komentáře

1 Jana a Jazz Jana a Jazz | Web | 21. února 2010 v 22:12 | Reagovat

Ježiš to je skvělý nápad, s barvičkama na sklo pracuju často ale toto mě nenapadlo.

2 věra věra | E-mail | Web | 10. září 2013 v 10:18 | Reagovat

Nádherný, já mám farby na sklo doma, ale tohle jsem taky nezkoušela. Je to opravdu moc hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama